فهرست بستن

قیمت پای مصنوعی

قیمت پای مصنوعی

قیمت پای مصنوعی بر چه اساس است؟

قیمت پای مصنوعی بسیار متغیر خواهد بود زیرا به چند عامل بستگی دارد، که روی قیمت این پروتز تاثیر دارند. پس نمیشود برای پروتز پا قیمت واحد و مشخصی را در نظر گرفت و قیمت پای مصنوعی با توجه به عناصری که به آنها مربوط است، متفاوت خواهد بود، عواملی که در قیمت تائثیر دارند، عبارتند از:

  • نوع پای مصنوعی
  • قطعات استفاده شده
  • متریال ساخت
  • هزینه ی ویزیت(اندازه گیری) و ساخت

نوع پای مصنوعی

یکی از عوامل قیمت گذاری رو پروتز پا نوع آن است. انواع پروتز پا:

  • پروتز زیر زانو: که برای قطع عضو زیر زانو استفاده میشود و بدون فصل است یا دارای یک مفصل(مچ پا) است که بسته به جنس و برند مفصل قیمت آن بالا و پایین میشود
  • پروتز بالای زانو: این پروتز برای قطع عضو بالای زانو است و دارای یک یا دو مفصل حرکتی است(مفصل زانو ، مفصل مچ پا)

پروتز بالای زانو معمولا قیمت بالاتری دارد زیرا در ساخت آن از مفصل(های) مکانیکی استفاده میشود. همچنین ابعاد آن بزرگتر است و طرز ساخت آن سخت تر. این نکته را نیز مدنظر داشته باشید که در پای مصنوعی اگر از مفصل(های) هوشمند استفاده شود قیمت آن بیشتر میشود.

قطعات استفاده شده

قیمت پای مصنوعی به قطعات بکار برده در آن و کیفیت ساخت و طراحی قطعات، همچنین شرکت سازنده ی قطعه بالا و پایین میشود. از آن جایی که اکثر این قطعه ها از خارج کشور وارد میشود قیمت آنها بالاست و به علت تورم در نرخ ارز قیمت ثابتی ندارد و با توجه به نوسان در بازار ارز قیمت ها نیز بالا و پایین میشوند.

بسته به شرکتی که قطعه از آن خریداری میشود قیمت ها نیز متغیر است. یک شرکت برند است و قیمت قطعاتش گران تر، یک شرکت در ساخت قطعه ها از متریال معمولی استفاده میکند پس قیمت قطعات تولیدی آن ارزان تر، یک شرکت داخلی(ایرانی) است و طبیعتا قطعات را با قیمت بهتری ارائه میدهد.

پس عاملی که در نرخ قطعه های پروتز پا تاثیر میگذارد شرکت سازنده ی آن ، متریال بکار برده شده در قطعه ، کیفیت و کارایی قطعه و ایرانی یا خارجی(وارداتی) بودن قطعه است. البته بعضی از قطعات در داخل تولید نمیشود و باید آنهارا از خارج کشور خریداری کرد.

متریال(مواد) ساخت

از عوامل مهم در قیمت گذاری پروتز پا، متریال بکاربرده در ساخت پروتز است که بسته به جنس متریال، کیفیت، استقامت، استحکام ، طول عمر و دوام  نرخ آن متغیر است. همچنین متریال(مواد) ساخت پروتز معمولا از کشورهایی مثل: کره جنوبی، آلمان، چین و… وارد میشود پس نرخ ارز در قیمت گذاری متریال تاثیر مستقیم دارد. برخی از شرکت های متریال معمولی تولید میکنند که قیمت کمتری دارد و برخی دیگر متریال بهتری تولید میکنند که گران تر است.

این مورد بسیار مهم است زیرا نمیتوان در ساخت پروتز از مواد بی کیفیت استفاده کرد زیرا هم کاریایی کمتر دارد هم زود از بین میرود و نمی توان روی آن حساب باز کرد.

هزینه ی ویزیت(اندازه گیری) و ساخت

بخشی از هزینه های پای مصنوعی به ساخت و اندازه گیری مربوط است.

  • ویزیت(اندازه گیری): این مرحله شامل چند قرار ملاقات با کارشناس ارتز و پروتز است که در این ملاقات ها توضیحات لازم در رابطه با پروتز و نحوه ی استفاده از آن به فرد گفته میشود. همچنین اندازه گیری هایی(قالب گیری) صورت میگیرد که برای ساخت بکار برده میشود. در این مرحله ممکن است چند بار فرد دچار قط عضو جهت قالب گیری دقیق تر با کارشناسان ملاقات کند.
  • ساخت پروتز: در این مرحله کارشناسان ارتز و پروتز، ساخت پای مصنوعی را با توجه به اندازه هایی که از فرد دچار قطع عضو در اختیار دارند آغاز میکنند. که در این مرحله قالب پروتز ساخته میشود و قطعات روی پروتز نصب میشود. در واقع پای مصنوعی آماده ی تحویل به فرد دچار قطع عضو میشود.

هزینه ای که در این قسمت بر روی قیمت اضافه میشود بسته به مرکز ارتوپدی فنی دارد. ما در موسسه ی ارتوپدی فنی توان طب کمترین هزینه ی ساخت و ویزیت را ارائه میدهیم.

کلام آخر

همانطور که در بالا مطالعه کردید متوجه شدید که نمیتوان برای پای مصنوعی قیمت مشخصی را در نظر گرفت و این نرخ به عواملی که به آنها اشاره کردیم بستگی دارد. این نکته را نیز درنظر بگیرید که میشود پروتز بسیار ارزان ساخت اما قطعا از راحتی ، کارایی، طول عمر و استحکام مناسبی برخوردار نیست و در واقع هزینه ی اضافی است و بهتر است بجای اینکه چند بار به یک پروتز بی کیفیت پول بدهیم یک بار هزینه کنیم، یک پروتز مناسب تهیه کنیم و از آن بهره ببریم.

ما در ارتوپدی فنی توان طب بهترین و باکیفیت ترین پروتز پا را با مناسب ترین قیمت میسازیم.

جهت مشاوره و ساخت پا مصنوعی با ما تماس بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × پنج =